Witamy na stronie Zespołu Szkół w Kielanówce

Previous slide
Next slide

Gminny konkurs pieśni i poezji Karola Wojtyły

17.05.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Gminnym Konkursie Pieśni i Poezji Karola Wojtyły. Hania, Marysia, Filip i Janek zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, zdobywając tym samym doświadczenie i obycie sceniczne.

Mimo, że nie znaleźli się na podium wyróżnionych w tym konkursie, to i tak są zwycięzcami, którym udało się przezwyciężyć tremę i być reprezentantami naszej szkoły.

Gratulujemy odwagi i życzymy powodzenia w przyszłym roku.


POKAZY Z FIZYKI

22 maja 2024 roku uczniowie z klas 7  uczestniczyli w  „Pokazach z fizyki” organizowanych przez Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej.

Ideą pokazów z fizyki jest popularyzacja nauk przyrodniczych i pomoc w ich nauczaniu, poprzez prezentację tematycznie dobranych interesujących eksperymentów. 

Była to doskonała okazja, aby zobaczyć zarówno klasyczne, jak i trudne do odtworzenia w warunkach szkolnych doświadczenia, zdobyć, uzupełnić lub powtórzyć swoją wiedzę z fizyki.


Sukces Maćka !

Dobiegający do końca rok szkolny 2023/2024 będzie szczególnie miło wspominany przez Macieja Głodowskiego z klasy 7, który w marcu uzyskał tytuł laureata organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Ostatni, ustny etap Olimpiady odbywał się w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Aby osiągnąć ten sukces Maciek musiał przejść przez kolejne etapy eliminacji wykazując się przekrojową wiedzą z historii powszechnej i historii Polski, specjalistyczną wiedzą z zakresu XX wieku, szczegółową wiedzą na temat historii polskiego pieniądza i gospodarki, ale również umiejętnością analizy i interpretacji źródeł historycznych. Maćkowi gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

źródło: http://podstawowa.olimpiadahistoryczna.pl/


Konkurs Recytatorski

Piotr Pałka, uczeń naszej szkoły, uzyskał wyróżnienie laureata w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Czesława Miłosza “A poezja jest prawdą”. Piotrowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Witaj majowa jutrzenko !

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości “3-go maja” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA

KURATORIUM OŚWIATY W RZESZOWIE

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza