INFORMACJA PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków angielskiego. Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne.

 

Próbny egzamin odbędzie się od 30 marca do 1 kwietnia br.

Materiały tj. arkusze w wersji standardowej, dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami oraz nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu z języka angielskiego, pobierają ze strony internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.gov.pl lub Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie www.oke.krakow.pl. Można je będzie pobrać w następujących terminach:

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki angielski.

Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie (uczniowie z dostosowaniem mają wydłużony czas o 50% ). Proszę o zapisanie na 1stronie godziny rozpoczęcia i godziny zakończenia pracy z arkuszem.

Zapisujemy swoje rozwiązania w następujący sposób:

  • korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu), lub
  • w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania, lub
  • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Uczniowie swoje rozwiązania przesyłają w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań niezwłocznie po zakończeniu egzaminu e-mailem do wychowawcy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do szkoły na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisują w temacie e-maila „Egzamin 8 klasa swój kod ucznia i przedmiot” (Egzamin 8 klasa A25 j.polski).

Każdą pracę podpisujemy swoim kodem ucznia (Litera A i swój numer z dziennika np. A25).

Nauczyciele korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – sprawdzą odpowiedzi, a wychowawca poinformuje uczniom o wynikach poprzez dziennik elektroniczny.

Proponuję, aby egzamin próbny został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (tj. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym około 9.20, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania. Egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży po WASZEJ stronie drodzy uczniowie.

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz OKE Kraków (www.oke.krakow.pl).

Mariusz Kalandyk

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU


1.Korzystaj z oprogramowania antywirusowego.
2.Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób.
3.Ostrożnie pobieraj pliki z sieci.
4.Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail.
5.Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć.
6.Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych.
7.Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacjami liter i cyfr.
8.Dokładnie czytaj regulaminy.
9.Sprawdzaj czy strona do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL.
10.Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie, nie musi być tym, za kogo się podaje!

stopka klienta wsp

Copyright © 2015. All Rights Reserved.