INFORMACJA PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków angielskiego. Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne.

 

Próbny egzamin odbędzie się od 30 marca do 1 kwietnia br.

Materiały tj. arkusze w wersji standardowej, dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami oraz nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu z języka angielskiego, pobierają ze strony internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.gov.pl lub Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie www.oke.krakow.pl. Można je będzie pobrać w następujących terminach:

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki angielski.

Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie (uczniowie z dostosowaniem mają wydłużony czas o 50% ). Proszę o zapisanie na 1stronie godziny rozpoczęcia i godziny zakończenia pracy z arkuszem.

Zapisujemy swoje rozwiązania w następujący sposób:

  • korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu), lub
  • w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania, lub
  • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Uczniowie swoje rozwiązania przesyłają w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań niezwłocznie po zakończeniu egzaminu e-mailem do wychowawcy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do szkoły na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisują w temacie e-maila „Egzamin 8 klasa swój kod ucznia i przedmiot” (Egzamin 8 klasa A25 j.polski).

Każdą pracę podpisujemy swoim kodem ucznia (Litera A i swój numer z dziennika np. A25).

Nauczyciele korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – sprawdzą odpowiedzi, a wychowawca poinformuje uczniom o wynikach poprzez dziennik elektroniczny.

Proponuję, aby egzamin próbny został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (tj. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym około 9.20, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania. Egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży po WASZEJ stronie drodzy uczniowie.

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz OKE Kraków (www.oke.krakow.pl).

Mariusz Kalandyk

stopka klienta wsp

Copyright © 2015. All Rights Reserved.