We pewnien wtorkowy poranek wybraliśmy  się wspólnie (Pszczółki i Biedronki)  na wycieczkę do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Pogoda nas nie rozpieszczała, jednak humory nam dopisywały. Po spokojnej podróży, na miejscu, czekało na nas wiele atrakcji. Rozpoczęlismy od warsztatów pt. "Od ziarenka do bochenka" podczas kóych dowiedzieliśmy się o dawnych i współczesnych sposobach siania i zbierania zboża, metodach pozyskiwania mąki oraz procesu wytwarzania chleba. Mieliśmy także możliwość upieczenia własnych chlebków -  każdy z nas wyrabiał ciasto, które potem formował w wymyślony przez siebie kształt i ozdabiał róznorodnymi ziarnami, tworząc fantazyjne wzory. Na końcu nasze dzieła powędrowały do pieca - a my na dalsze atrakcje.

chleb

Kolejnym punktem wycieczki była przejażdżka bryczkami po okolicy. Nasze konie Roxi i Rysia (mama z córką) zabrały nas na fantastyczną przejażdżkę po lesie - jednogłośnie stwierdziliśmy że samochody naszych rodziców są naprawdę komfortowe :).  Podczas rozmowy z panem woźnica - dowiedzieliśmy co jedza konie, gdzie mieszkają, co robią w wolnym czasie - okazało się, że uwielbiają biegać po deszczu - mamy jednak coś wspólnego :).

image037

Po bryczkach nastąpiła najbardziej przez nas oczekiwana część - samodzielna przejażdżka w siodle - och ile było emocji. Konik cierpliwie woził nas na swoim grzbiecie, był naprawdę duży, a my naprawdę dzielnie się spisaliśmy.

image041

Zakończeniem wyjazdu była kiełbaska z ogniska, chlebek i herbata - gorąca, naprawdę dawno nam tak nie smakowało jedzenie. :)

image129

Po powrocie do przedszkola potrzebowaliśmy odpoczynku, a do domów zabraliśmy własnoręcznie zrobione chleby.

Z opowiadań przedszkolaków chlebki były naprawę PYYYYYYYCHAAAAAAA :)

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

stopka klienta wsp

Copyright © 2015. All Rights Reserved.